امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

فرماندار بناب: اجرای کامل تغییر الگوی کشت حاشیه دریاچه ارومیه نیاز به حمایت دارد


فرماندار بناب با اشاره به اینکه قره‌چپق به عنوان روستای پایلوت اصلاح الگوی کشت انتخاب شده است، گفت: اجرای کامل تغییر الگوی کشت نیاز به حمایت دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، ولی‌الله فرج‌الهی در جلسه فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه ارومیه، اظهار داشت: قره‌چپق جدود ۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۹۰ درصد اهالی این روستا پیاز کار بوده و ۳۰ درصد پیاز استان را تامین می‌کنند.

وی افزود: حدود یک سال است که جلسات فرهنگ‌سازی و توجیهی اصلاح الگوی کشت را در این روستا برگزار می‌کنیم و حتی با استفاده از قوه قهریه چاه‌های غیرمجاز را مسدود کرده‌ایم تا نهایتا فرهنگ عدم استفاده از چاه‌های غیرمجاز را در این روستا نهادینه کنیم.

فرماندار بناب خاطرنشان کرد: در طول ۳۷ سال گذشته لوله‌گذاری و لاینینگ آبیاری قطره‌ای در روستای قره‌چپق تنها در وسعت ۱۰۲ انجام گرفته بود و این در حالی است که در یک سال گذشته به وسعت یک هزار هکتار لوله‌گذاری و لاینینگ آبیاری قطره‌ای را به انجام رساندیم.

این مسئول اضافه کرد: اجرای کامل تغییر الگوی کشت نیاز به حمایت دارد که با مواردی مثل تامین تسهیلات، ارائه تخم سوبسیددار قابلیت تحقق خواهد یافت.

فرج‌الهی در ادامه بر لزوم تامین به موقع حق آبه روستای قره‌چپق از سد علویان تاکید و تصریح کرد: اگر این امر تحقق یابد طرح الگوی کشت را در این روستا می‌توانیم با موفقیت اجرا کنیم.

وی ابراز داشت: پیشنهاد داریم این جلسات را به نوبت در شهرستان‌های حاشیه دریاچه ارومیه هم تشکیل شود تا گزارش‌های شهرستانی هم ارائه شود.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ، ۰۹:۱۲:۵۶

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت