امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

فرماندار بناب:چاههای غیر مجاز بناب ساماندهی میشوند


فرماندار بناب با اشاره اینکه ۴۷۷۰ چاه غیر مجاز در این شهرستان وجود دارد از ساندهی ۲۰۱۰ مورد از این چاهها که قبلاً در سامانه وزارت نیرو ثبت نام کرده اند خبرداد و گفت:در شهرستان بناب ۳۱۴۳ چاه مجاز وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، ولی اله فرج الهی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب بناب افزود : این چاهها در صورت واقع نشدن در حریم چاههای مجاز ، داشتن کنتر هوشمند و منفی نبودن میزان آب در دشت مربوطه پروانه موقت دریافت می کنند.

وی افزود : سال گذشته ۱۶۰ چاه غیر مجاز پر و مسدود گردید و مالکان ۴۳ چاه به مراجع قضایی معرفی و از حفر ۴۰ چاه غیر مجاز نیز ممانعت بعمل آمد

فرماندار بناب خاطر نشان کرد : از بابت مسدود نمودن چاههای غیر مجازبیش از یک میلیون و ششصد هزار متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده و همچنین با اجرای طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه شاهد افزایش یک متری آب چاهها در مناطق مختلف شهرستان می باشیم.

فرج الهی از حفر چاه در اراضی ملی این شهرستان انتقاد کرد و گفت : متاسفانه افراد سود جود در اراضی ملی اقدام به حفر چاه نمود ه اند که سالانه مقادیر زیادی از آب زیر زمینی را به هدر می دهند .

وی از اداره منابع طبیعی شهرستان خواست سریعاً نسبت به شناسایی این قبیل چاهها اقدام و در اسرع وقت با دستور قضایی چاههای حفر شده را مسدود نماید.

فرماندار بناب با اشاره به اینکه در مسیر اغلب رودخانه های بناب ساخت و ساز صورت گرفته یا توسط کشاورزان به باغات تبدیل شده اند بر شناسائی موانع موجود در مسیر رودخانه های شهرستان تاکید  کرد.

فرج الهی افزود: مسیر و حریم بستر کلیه رودخانه های شهرستان باید از وجود ساختمانها و باغات پاکسازی و با افرادی که از این موضوع ممانعت کنند برخورد  قضای صورت گیرد.

وی تصریح کرد: سال گذشته مبلغ ۲ میلیارد ریال برای لای روبی انهار شهرستان هزینه شده و پاکسازی رودخانه ها در سال جاری نیز در اولویت کاری امور آب قرار خواهد گرفت.

فرماندار بناب از شهرداری و دهیاران خواست از صدور هر گونه مجوز ساخت و ساز در کنار رودخانه هاخوددداری کنند .


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ، ۱۰:۰۲:۰۸

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت