امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

توجه به کتاب و کتابخوانی کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد


رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بناب گفت: یکی از راه های کاهش آسیب های اجتماعی توجه به کتاب و کتابخوانی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، ولی اله فرج الهی در جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی و انجمن خیران کتابخانه ساز شهرستان بناب با بیان این مطلب و اینکه یکی از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه توجه به کتاب و کتابخوانی است؛ اظهارکرد: با توسعه و تجهیز کتابخانه ها می توان در کاهش آسیب های اجتماعی قدم برداشت.

وی افزود: ثواب احداث کتابخانه کمتر از ثواب احداث مدرسه نیست و از این رو خیران محترم باید در امر کتابخانه سازی نیز دست دولت را بگیرند.

فرماندار بناب همچنین با اشاره به ضرورت احداث کتابخانه های روستایی در روستاهای این شهرستان از خیران خواست با کمک دهیاران و اهالی روستا استارت اولیه احداث کتابخانه های روستایی را بزنند تا در ادامه با مساعدت های بخش های مختلف نسبت به تکمیل آن ها اقدام شود.

فرج الهی اظهار امیدواری کرد با کلنگ زنی احداث کتابخانه عمومی روستای روشت بزرگ در آینده نزدیک شاهد احداث کتابخانه در سایر روستاهای شهرستان نیز باشیم.

وی در ادامه از شهرداری خواست نسبت به پرداخت نیم درصد درآمدهای شهرداری به حساب کتابخانه های عمومی بناب اقدام لازم را معمول دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب نیز در این جلسه با بیان اینکه تعداد کتابخانه های موجود در شهر نسبت به جمعیت نیز کمتر است؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری در زمان دولت قبل ۵ هزار مترمربع زمین برای احداث کتابخانه در بناب اختصاص داده اند و جزو مصوبات دولت قبلی بود ولی تاکنون هیچ اقدامی در خصوص احداث این کتابخانه صورت نگرفته و با ورود خیران کتابخانه ساز می شود نسبت به احداث این کتابخانه اقدام کرد.

وی تأکید کرد: باید از ظرفیت بالای خیران در زمینه احداث و تجهیز کتابخانه های عمومی استفاده شود.

حبیب صدقی خاطرنشان کرد: بزودی با مشارکت اهالی روستا شاهد کلنگ زنی کتابخانه روستای روشت بزرگ که یک هزار مترمربع زمین نیز توسط اهالی روستا اهدا شده است، خواهیم بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب با اشاره به سیاست های دولت در خصوص انتخاب برخی شهرستان ها در کشور به عنوان پایتخت کتاب اذعان کرد: با توجه به اقدامات در دست اجرای مسوولان و مردم شهرستان در خصوص احداث و تجهیز کتابخانه های عمومی تلاش خواهیم کرد شهرستان بناب را جزو کاندیداهای انتخاب پایتخت کتاب ایران مطرح کنیم و این ظرفیت در بناب وجود دارد.

علی اصغر رحیم زاده رئیس شورای اسلامی شهر بناب و مسوول انجمن خیران کتابخانه ساز شهرستان بناب نیز در این نشست با تأکید بر اینکه شهرداری بناب بایستی بیش از این نسبت به پرداخت نیم درصد درآمد شهرداری به کتابخانه های عمومی اهتمام کند؛ گفت: فعالیت انجمن خیران کتابخانه ساز تاکنون در این شهرستان در حد صفر بوده ولی امیدواریم با اقداماتی که در دست اجراست بتوانیم از ظرفیت بالای خیران در احداث کتابخانه های شهری و روستایی استفاده کنیم.

گفتنی است شهر بناب هم اکنون دارای دو باب کتابخانه عمومی خواهران و برادران است که این دو کتابخانه نیز به علت واقع شدن در مرکز شهر عملاً از دسترس جمعیت ساکن در مناطق دورتر از مرکز شهر خارج است.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ، ۱۰:۰۲:۵۶

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت