امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

فرماندار بناب: چگونگی برگزاری انتخابات الکترونیک


فرماندار شهرستان بناب طی گفت‌وگو با خبرنگاران، با تشریح فرآیندهای انتخابات تمام الکترونیک و تمهیدات در نظر گرفته شده در این رابطه اظهار داشت: در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر بناب در ۶۴  شعبه ثابت، فرآیند احراز هویت و اخذ رای به صورت تمام مکانیزه صورت خواهد پذیرفت که در این رابطه تمهیدات لازم اندیشیده شده است .

فرماندار در ادامه به روند سیستماتیک رای‌گیری تمام الکترونیک اشاره کرد و بیان داشت: سامانه اخذ رای الکترونیک سامانه ای است با بالاترین ضریب امنیتی و حفاظتی و یک فرایند کلیدی الکترونیک در انتخابات  که تاثیر چشمگیری در افزایش دقت، سرعت و کاهش هزینه ها دارد.

وی افزود رای دهنده ها مدارک هویتی خود، یعنی شناسنامه و شماره ملی را همراه خود آورده و متصدی بعد از بررسی مدارک و تایید هویت یک کارت الکترونیک که حکم همان برگ رای را دارد در اختیار رای دهنده قرار میدهد.

نکته مهم اینکه  رای دهنده باید اسم نامزد منتخب خود را به همراه کد داوطلب روی کاغذ نوشته و همراه خود داشته باشد و بعد از دریافت کارت الکترونیک مجوز رای به سراغ صندوق الکترونیک رفته و کارت را روی محل تعیین شده قرار داده و پس از وارد کردن کد نامزد مورد نظر که قبلا روی کاغذ نوشته، با وارد کردن کد هر نامزد تصویر آن روی سیستم قابل مشاهده است و چون برای انتخابات شوراها چندین نفر نامزد وجود دارد باید بدون زدن هیچ کلید اضافی و پشت سر هم کدهای داوطلب مورد نظر را انتخاب کند و بعد از وارد کردن کد نامزدها کلید اتمام سبز رنگ رای‌گیری را فشار دهد و پرینت رای نیز از طریق یک محفظه که قابل دسترسی نیست به نمایش در می‌آید و پس از کات شدن  در داخل یک صندوق پلاستیکی که در زیر دستگاه قرار دارد، جای می‌گیرد.

نکته مهمتر اینکه: اگر رای دهنده در هنگام وارد کردن کد داوطلب دچار اشتباه شود با زدن کلید قرمز رنگ که روی آن تصحیح نوشته می تواند کد مورد نظر را ویرایش کند. ضمنا اگر کسی بخواهد رای سفید بدهد بدون وارد کردن هیچ کد نامزد کلید سفید رنگ رای را بزند و بعد از اتمام رای گیری، رای دهنده کارت مجوز رای را که استفاده کرده و باطل شده به متصدی مربوطه در آن شعبه تحویل داده و مدارک هویتی خود را دریافت نماید.

فرماندار در مورد نکات امنیتی و حفاظتی این سیستم  افزود که صندوق الکترونیکی رای به هیچ شبکه ای متصل نیست و رای گیری به صورت آفلاین انجام می شود برای همین تا پایان زمان قانونی رای گیری و شکستن پلمپ دستگاه تخلیه حافظه آن، هیچ کس از نتیجه آرا اطلاع ندارد و از آنجا که کارت الکترونیکی مجوز رای حاوی مشخصات رای دهنده نیست امکان تشخیص اینکه هر فرد به چه کسی رای داده وجود ندارد و رای کاملا به صورت محرمانه باقی خواهد ماند.

وی افزود آموزشهای عمومی انتخابات الکترونیکی در ادارات شهرداری – تامین اجتماعی – گاز و همچنین میدان امام حسین (ع) در حال انجام است و مردم می توانند با مراجعه به محلهای مذکور با شرکت در انتخابات آزمایشی با نحوه اخذ رای الکترونیکی آشنا شوند.

ستاد انتخابات شهرستان بناب


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ ، ۱۲:۰۲:۰۲

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت