امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

جشنواره کباب بناب از سال آینده به صورت بین المللی برگزار می شود


قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: قرار دادن جشنواره کباب در کنار برنامه های تبریز۲۰۱۸ جزو برنامه های میراث فرهنگی استان است و در تلاشیم جشنواره کباب بناب را از سال آینده بصورت بین المللی برگزار کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، احمد حمزه زاده در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بناب با بیان این مطلب و با اشاره به اهداف برگزاری تبریز۲۰۱۸ اظهار کرد: با اجرای این طرح در درجه اول جهان اسلام می خواهد پایتخت خود را به کشورهای اسلامی معرفی کند.

وی افزود: علاوه بر تبریز ۵ مسیر را در بخش های مختلف برای شهرهای استان پیش بینی کرده ایم که بر اساس ظرفیت های موجود گردشگران از امکانات آن ها استفاده کنند.

قائم مقام میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی سپس با بیان اینکه بناب جزو گلوگاه های اصلی گردشگری است؛ تصریح کرد: با وجود اینکه اعتبارات میراث فرهنگی بسیار ناچیز است ولی برای شهرستان بناب در این بخش اعتبارات خوبی تخصیص یافته است و اعتبارات تخصیصی به میراث فرهنگی بناب امسال ۵۰ درصد افزایش یافته است.

حمزه زاده همچنین از برگزاری سومین دوره جشنواره کباب بناب در شهریورماه امسال خبرداد و گفت: میراث فرهنگی استان در نظر دارد در کنار برگزاری جشنواره کباب صنایع دستی و اثار تاریخی این شهرستان را معرفی نماید.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین استانداردهای لازم و نظارت دقیق بر اصالت پخت و عرضه کباب بناب گفت: شیوه پخت و آماده سازی کباب بناب باید همچنان حفظ شود.

این مدیر ارشد میراث فرهنگی با اشاره به ضرورت گنجاندن زمان برگزاری جشنواره کباب بناب در تقویم میراث فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: قرار دادن جشنواره کباب در کنار برنامه های تبریز۲۰۱۸ جزو برنامه های میراث فرهنگی استان است و در تلاشیم جشنواره کباب بناب را از سال آینده بصورت بین المللی برگزار کنیم.

حمزه زاده در ادامه سخنان خود با اشاره به میزبانی بناب برای برگزاری همایش ملی گردشگری اذعان کرد: در تلاشیم همایش روستاهای گردشگری آذربایجان شرقی را با محوریت روستای«صَوَر» بناب برگزار کنیم و حمایت های لازم مالی در این خصوص از سوی استان انجام خواهد شد.

 

 


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ، ۰۹:۰۴:۵۸

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت