امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

بازدید معاون وزیر و رییس سازمان جهاد کشاورزی از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه/صدو شصت و چهار هزار هکتار از اراضی دریاچه ارومیه مستعد فرسایش خاک است


خداکرم جلالی معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان جنگل‌ها،مراتع و آبخیزداری کشور به همراه مدیرکل منابع طبیعی استان از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه در بناب بازید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، معاون آبخیزداری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشورگفت: برای جلوگیری از بروز گرد و غبارو طوفان های نمکی ۵۰ هزار هکتار از اراضی اطراف دریاچه ارومیه در استان های آذربایجان شرقی و غربی در حال بوته کاری است.

پرویز گرشاسبی در جریان بازدید از طرح بوته کاری حاشیه دریاچه ارومیه در بناب، افزود: کنترل کانون‌های گرد و غبار حاشیه دریاچه ارومیه در دستور کار سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور  قرار دارد و طی مطالعاتی که این سازمان  انجام داده است ۱۶۴ هزار هکتار از اراضی اطراف دریاچه مستعد فرسایش خاک و ایجاد گرد و غبار است.

وی افزود: برای بوته کاری در اطراف دریاچه ارومیه تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است و برای رسیدن به نتایج مطلوب قبل کشت بوته  خاک محل با خاک حاصلخیز تعویض می شود.

فرماندار بناب نیز گفت: ۴ هزار هکتار از اراضی شهرستان بناب با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در حال بوته کاری است.

ولی اله فرج الهی افزود:برای بیابان زدایی در اراضی بناب بیش از ۱۵ هزار اصله بوته از نوع قره داغ کشت شده است


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۹۶ ، ۰۸:۰۴:۴۱

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت