امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

طی ۱۹ سال گذشته سطح آب دریاچه ارومیه ۸ متر کاهش یافته است


مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی و دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: طی ۱۹ سال گذشته سطح آب دریاچه ارومیه هشت متر کاهش یافته است که هر سال ۴۵ سانتی متر را شامل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، خلیل ساعی در همایش احیای دریاچه ارومیه با محوریت نقش جوامع محلی در احیای دریاچه ارومیه در دانشگاه بناب با اعلام این مطلب افزود: اگر این روند طی سال‌های اخیر نیز ادامه می‌یافت دیگر آثاری از دریاچه ارومیه نمی‌ماند.

وی اذعان کرد: اگر هر سال بتوانیم هشت درصد از آب مصرفی کشاورزی را صرفه جویی کنیم طی پنج سال یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب در بخش کشاورزی صرفه‌جویی خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه باید بحران آب را به عنوان گفتمان آب مطرح کنیم؛ تصریح کرد: میزان مازاد کشت چغندر قند در آذربایجان‌شرقی با هزینه‌های انتقال آن به مشهد چیزی در حدود ۲۴ میلیون دلار است که اگر نکاریم و نفرستیم، فقط ۱۸ میلیون دلار است.

ساعی در ادامه سخنان خود یادآور شد: اگر بخواهیم دریاچه ارومیه را احیاء کنیم نقش جوامع محلی را باید پررنگ کنیم و دولت نیز آماده همکاری است ولی وظیفه و رسالت اصلی بر عهده جوامع محلی است.

 


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ، ۱۰:۰۴:۰۸

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت