امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

پرداخت یارانه برای تولیدکنندگان کشمش در بناب از سوی دولت


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، ولی اله فرج الهی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان بناب با بیان اینکه یارانه تولیدکنندگان کشمش از سوی دولت پرداخت می شود؛ اظهار کرد: علیرغم محدودیت های منابع اعتباری دولت پرداخت یارانه تولیدکنندگان کشمش برای اولین بار بعد از انقلاب اسلامی در کشور پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: سطح باغات بناب یک هزار و ۲۸۳ هکتار است که بابت هر کیلو کشمش توسط دولت۵۰۰ تومان پرداخت می شود و تاکنون ۸۰ درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب تصریح کرد: آذربایجان شرقی در بین استان های کشور اولین استان است که بیشترین اعتبار را در این زمینه جذب کرده است.

فرج الهی سپس با تبریک هفته دولت اذعان کرد: هفته دولت بهترین فرصت برای بیان عملکرد دولت است و از مسئولان انتظار می رود عملکرد مجموعه های خود را برای مردم اطلاع رسانی کنند و مردم را از اقدامات انجام شده باخبر کنند.

ایجاد اشتغال با افزایش جذب سرمایه گذاران در بناب

وی همچنین با اشاره به کسب رأی بالای کابینه دولت دوازدهم از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی آن را نشانه همدلی در سطح کشور اعلام کرد و گفت: رأی بالای نمایندگان به وزراء وظیفه دولت را در قبال خدمت به مردم بالا برد.

فرماندار بناب در ادامه سخنان خود سهم شهرستان بناب در سال ۹۶ و در بحث اشتغال را ۳ هزار و ۲۵۰ نفر اعلام و اظهارکرد: این اشتغال تحقق نمی یابد مگر اینکه سرمایه گذاری اتفاق بیفتد و خوشبختانه امروز این سرمایه گذاری در سایه تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در سطح کشور حاکم است.

فرج الهی یکی از برنامه های تولید و اشتغال را افزایش صادرات اعلام کرد و گفت: سال گذشه شهرستان بناب با ۴۲ هزار تن صادرات رتبه اول استان آذربایجان شرقی را به خود اختصاص داد و در ۵ ماه گذشته امسال نیز ۲۲ هزار و ۴۸ تن کالا از این شهرستان به خارج از کشور صادر شده است که ۲۶ میلیون دلار ارزش صادارتی آن بوده و ارزش ریالی کالاهای صادرشده ۸۶۸ هزار میلیارد ریال است.

وی اظهار امیدواری کرد با این روند میزان صادرات از شهرستان بناب تا پایان سال به ۵۰ هزار تن افزایش یابد.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص ۲۲۳ میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود ۴ و ۶ درصد به شهرستان بناب خبرداد و افزود: در ۵ ماه گذشته ۹۰ میلیارد ریال آن به متقاضیان پرداخت شده است.

فرج الهی خاطرنشان کرد: در راستای حمایت از واحدهای تولیدی دولت سال گذشته ۲۶ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده و در ۵ ماه اول سال از طریق سامانه بهین یاب ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به ۶۳ نفر در بخش صنعت و کشاورزی پرداخت شده است.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولان قبلی آقایان رشیدنیا، رضازاده، ابراهیم زاده، صمدزاده، نودوست و نادر داوودی را به ترتیب به عنوان رؤسای ادارات تعاون روستایی، ورزش و جوانان، دانشکده آب و برق، سازمان اتوبوسرانی، پست بانک و سرپرست شهرداری بناب معرفی نمود


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۰۲ شهریور ۱۳۹۶ ، ۰۹:۰۶:۱۴

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت