امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

امام جمعه بناب:لفاظی‌ها و اظهارات سخیف ترامپ نشان از شکست و درماندگی است


امام جمعه بناب گفت: لفاظی‌ها و اظهارات سخیف رئیس جمهور منفور آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نشان از ضعف، درماندگی و شکست است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری‌بنابی در خطبه‌های نماز جمعه دشمن‌شکن بناب با اشاره به اظهارات سخیف و توهین‌های رئیس جمهور آمریکا علیه ملت ایران اظهار کرد: همه این اظهارات دلیل حقانیت و پیروزی‌های نظام اسلامی ایران را می‌رساند.

وی افزود: همان طوری که امام راحل(ره) فرمودند«هر زمان دیدید دشمنان نظام و استکبار جهانی از ما تعریف و تمجید می‌کنند، باید نگران عملکرد خود باشیم ولی هر موقع آنها از ما بدگویی کرده و به ما ناسزا گفتند، آن موقع باید به رفتار و عملکرد خود امیدوار باشیم».

خطیب جمعه شهرستان بناب همچنین با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی در برابر جبهه استکبار ایستاده است؛ گفت: جمهوری اسلامی امروز در اوج عزت به مسیر پیشرفت و توسعه خود ادامه می‌دهد و در قبال این همه پیروزی و موفقیت، رئیس جمهور دیوانه آمریکا باید عصبانی باشد و به ما ناروا بگوید.

باقری بنابی سپس به فلسفه قیام عاشورا اشاره و اظهار کرد: اگر حرمت عاشورا را زنده نگه داریم و آن را حفظ کنیم، خداوند نیز حرمت ما را نگه خواهد داشت و همان طوریکه بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی(ره) فرمودند،«عاشورا را زنده نگهدارید تا هیچ آسیبی به کشور شما نرسد».

وی اضافه کرد: از این رو امروز که ملل مختلف اسلامی در دست کفر گرفتار هستند، اگر تفکر عاشورا بر آنها حاکم بود این قدر در آتش دشمنان نمی سوختند! چون آنها از تفکر عاشورا و برکات آن بی‌بهره‌اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب همچنین با تأکید بر اینکه تا اربعین حسینی(ع) از قرائت زیارت عاشورا غفلت نشود؛ تصریح کرد: نباید شیعه شناسنامه‌ای باشیم، شیعه باید شیعه واقعی باشد، تلاش کنیم واژه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر روی زمین نمانده و به فراموشی سپرده نشود، آن را احیا کنیم.

باقری‌بنابی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش‌های هیأت امنای مساجد، هیئات مذهبی و مداحان اهل بیت(ع) به خاطر رعایت زمان برگزاری عزاداری و برگزاری مراسم مربوط به آن باید در شأن حضرت امام حسین(ع) باشد، بیان کرد: متأسفانه در برخی شهرها زمان عزاداری رعایت نشده و تا ساعت سه صبح به عزاداری ادامه می‌دهند ضمن اینکه آسایش مردم را بر هم می‌زنند، قطعاً در اقامه نماز صبح نیز با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

وی افزود: قیام امام حسین(ع) برای ثروت اندوزی، کشورگشایی و مقام‌پرستی نبود بلکه قیام آن حضرت برای احیای دین خدا و اقامه نماز بود. از این رو نباید بگذاریم انحرافات به عزاداری‌های امام حسین(ع) رخنه کند و در این مسیر باید از علمای بزرگ سرمشق بگیریم.

امام جمعه بناب در ادامه خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس اظهار امیدواری کرد: با تلاش فرهنگیان و والدین دانش‌آموزان، شاهد سال تحصیلی پر خیر و برکت در کشور و منطقه باشیم.

باقری بنابی همچنین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از فداکاری رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: این روزها یادآور روزهای سرنوشت‌ساز برای کشور عزیزمان است و هر قدر عمر داریم نباید این روزها را از یاد ببریم و آنها را فراموش کنیم زیرا دفاع مقدس سند افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران است.

این گزارش حاکی است، نمازگزاران جمعه شهرستان بناب همزمان با مردم سراسر کشور در پاسخ به گزافه‌گویی‌ها، گستاخی‌ها و لفاظی‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد دست به راهپیمایی زدند و با دادن شعارهای ضداستکباری از جمله «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر ترامپ» این اظهارات گستاخانه و خارج از عرف بین‌المللی رئیس جمهور آمریکا را محکوم کردند.

 


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ، ۱۰:۰۷:۰۷

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت