امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

برگزاری اولین همایش دانش آموزی احیای دریاچه ارومیه در شهرستان بناب


اولین همایش دانش آموزی احیای دریاچه ارومیه با هدف بهره مندی از نقش دانش آموزان و معلمان در احیای دریاچه ارومیه و استفاده از ظرفیت مطالعات کارشناسان آموزش و پرورش در جهت جلوگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه در شهرستان بناب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، اولین همایش دانش آموزی احیای دریاچه ارومیه با هدف بهره مندی از نقش دانش آموزان و معلمان در احیای دریاچه ارومیه و استفاده از ظرفیت مطالعات کارشناسان آموزش و پرورش در جهت جلوگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه در شهرستان بناب برگزار شد.

در این همایش نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه برخی از کشاورزان و مردم حاضر به تغییر الگوهای مصرف نیستند گفت: مردم باید به این باور برسند که منابع آبی با تهدید جدی مواجه است و باید الگوهای قدیمی را کنار بگذارند و از الگوهایی که باعث صرفه جویی در آب می شود استفاده کنند.

ضیااله اعزازی ملکی افزود: آموزش و پرورش به دلیل ظرفیت بالایی که دارد می تواند با محور قرار دادن نظریات کارشناسی و تحقیقاتی پژوهش های مفیدی را برای احیای دریاچه ارومیه انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه همایش ها و جلسات متعددی برای احیای دریاچه ارومیه صورت می گیرد گفت: هر چند خروجی این جلسات تا کنون مفید بوده است ولی برای دریاچه ارومیه آب تولید نمی کند لذا احیای دریاچه ارومیه به همت والای مردم بستگی دارد .

نماینده مردم بناب خاطر نشان کرد : ما به فضل و رحمت الهی برای احیای مجدد دریاچه ارومیه امید داریم ولی باید مردم نیز به شکرانه نعمات الهی مسئولان را در احیای دریاچه ارومیه و اجرای طرح های نوین آبیاری و تغییر الگوهای کشت همراهی نمایند.

فرماندار بناب نیز با اشاره به اینکه ۴۷۷۰ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان بناب همچنان برای تولید محصولات پر مصرف کشاورزی منابع آبی را تخلیه می کنند گفت: تا کنون دو هزارهکتار از اراضی بناب به آبیاری تحت فشار و قطره ای مجهز شده و لازم است این امکان برای ۸ هزار هکتار از دیگر اراضی این شهرستان نیز فراهم شود .

ولی اله فرج الهی افزود : هر چند صدور مجوز رسمی برای چاههای غیر مجاز با محدودیتهایی همراه است ولی اگر کشاورزان تمایل نشان دهند ۵ حلقه چاه غیر مجاز را در یک حلقه چاه تجمیع کنند پروانه بهره برداری برای آنها صادر و تسهیلات لازم برای آبیاری تحت فشار و کم فشار برای آنان پرداخت خواهد شد

وی گفت: در سایه تغییر الگوی کشت، سطح زیر کشت پیاز در بناب از ۳ هزار هکتار به ۳۰۰ هکتار کاهش یافته و در بیش از ۶۰ هکتار از اراضی پسته کاشته شده است.

فرماندار بناب افزود : برای تولید هر کیلو پیاز به ۵۰۰ لیتر آب نیاز است و تولید آن در منطقه بناب مقرون به صرفه نیست

لازم به ذکر می باشد که در این همایش علاوه بر ارائه مقالات دانش آموزی به زبانهای فارسی و لاتین از فعالان احیای دریاچه ارومیه تجلیل شد.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ، ۰۸:۰۸:۵۷

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت