امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

دستور فرماندار بناب برای قطع آب شرب ادارات/ میزان بارندگی در ۷ ماه گذشته در بناب صفر


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب،  ولی اله فرج الهی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان اظهار داشت: حتی اگر فرمانداری هم اقدام به آبیاری فضای سبز با آب شرب کند، انشعاب آب آن را نیز قطع کنید!

وی با بحرانی خواندن وضعیت بارندگی در این شهرستان در سال جاری تصریح کرد: در ۷ ماه گذشته میزان بارندگی در سطح شهرستان در حد صفر بوده و با این شرایط وضعیت منابع آب های زیرزمینی نیز بسیار نگران کننده است.

رئیس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بناب با انتقاد از توسعه بی رویه باغات در سطح شهرستان اذعان کرد: حجم بالای تعداد چاه های غیرمجاز در شهرستان و عدم اطمینان مردم از صدور مجوز برای چاه های غیرمجاز آن علاقه مردم را برای استفاده از تسهیلات آبیاری تحت فشار کاهش داده است.

فرج الهی وجود بالای ۴ هزار و ۷۰۰ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز در شهرستان بناب را خطر بزرگی برای منابع آب شهرستان دانست و بیان کرد: چاره ای نداریم جز اینکه با چاه های غیرمجاز برخورد کنیم و نسبت به مسدود کردن آن با همکاری دستگاه قضایی اقدام نماییم.

وی خاطرنشان کرد: با اینکه روستای قره چپق در بحث احیای دریاچه ارومیه به عنوان روستای پایلوت انتخاب شده است ولی هم اکنون ۸۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در بناب فعالیت دارند که تلاش می شود این ۸۰۰ حلقه چاه به ۱۵۰ حلقه تجمیع شود.

فرماندار بناب افزود: اگر بتوانیم این طرح را عملیاتی کنیم گام بزرگی برای احیای کشاورزی منطقه برداشته شده است.

فرج الهی با تأکید بر اینکه مسدود کردن چاه های غیرمجاز جزو سیاست دولت است؛ گفت: در سطح شهرستان نیز مجبوریم این سیاست را اجرا کنیم.

این گزارش می افزاید، مدیر منابع امور آب منطقه ای بناب نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت منابع آبی این شهرستان اظهار کرد: برای مدیریت وضعیت موجود آب در شهرستان تمام مسئولان و مردم باید کمک کنند تا مشکلی پیش نیاید.

بیوک عباس زاده تصریح کرد: از اول سال جاری تاکنون ۲۲ حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در شهرستان بناب پلمپ شده اند و هم اکنون پرونده ۳۴ حلقه دیگر نیز با همکاری دستگاه قضایی شهرستان در جریان است که به زودی نسبت به پلمپ آن ها نیز اقدام خواهد شد.

به گفته وی، هم اکنون تعداد ۷۰ حلقه چاه کشاورزی دارای مجوز در سطح شهرستان نیز به علت عدم نصب کنتور هوشمند از این چاه ها آب اضافی برداشت می کنند که نیاز به مدیریت و کترل بیشتر دارند.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ، ۱۰:۰۸:۲۴

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت