امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

فرماندار بناب: قریب ۵ هزار مسکن روستایی شهرستان بناب نیاز به مقاوم سازی دارند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستا بناب، ولی اله فرج الهی در جلسه شورای اداری شهرستان بناب و آیین معارفه شهردار این شهر با بیان اینکه در دوره چهارم و پنجم شورای اسلامی شهر هیچ نیروی جدیدی وارد مجموعه شهرداری بناب نشده است؛ اظهار داشت: برای اینکه بتوان در شهرداری برای شهروندان خدمات لازم را ارائه کرد باید از جذب نیروی جدید به بدنه شهرداری پرهیز کرد و در مقابل منابع درآمدی جدید برای شهرداری تعریف شود.

وی ضمن دعوت از سرمایه گذاران و شهروندان بنابی جهت کمک به شهرداری تصریح کرد: اگر روند فعلی را در شهرداری شاهد باشیم، شهرداری فقط خواهد توانست حقوق پرسنل و هزینه های جاری را تأمین کند و ارائه خدمات به شهرداری امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب با تأکید بر اینکه توسعه و پیشرفت تنها در سایه آرامش و همدلی اتفاق می افتد؛ گفت: علیرغم محدودیت منابع مالی دولت ۵۸ میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۶ توسط دولت به شهرداری بناب پرداخت شده است.

فرج الهی اذعان کرد: هزینه های جاری و حقوق پرسنل شهرداری بناب در هر ماه بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال است که برای تأمین این مبالغ شهرداری نیاز به ایجاد منابع درآمدی جدید دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن عرض تسلیت حادثه اخیر زلزله در استان کرمانشاه به بازماندگان جان باختگان این حادثه از مردم خواست کمک های مادی و جنسی خود را به مراکز جمع آوری این کمک ها تحویل دهند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بناب خاطرنشان کرد: این حوادث نشان می دهد که باید آمادگی خود را در برابر اینگونه حوادث افزایش دهیم و مقاوم سازی ساختمان ها یکی از راه های کاهش چنین حوادثی است.

فرج الهی افزود: متأسفانه در کشور، استان و شهرستان تعداد زیادی از ساختمان ها مقاوم نیستند و در مقابل کوچک ترین زلزله دچار مشکل و تخریب می شوند.

به گفته وی، از ۱۵ هزار و ۵۰۰ مسکن روستایی موجود شهرستان تنها ۴ هزار و ۵۶۰ واحد مقاوم سازی شده اند و ۲ هزار و ۶۸۷ واحد جدید در شهر نیز با استفاده از تسهیلات مسکن مهر بطور خود مالکی مقاوم سازی شده اند.

فرماندار بناب با بیان اینکه شهرستان بناب در بررسی های صورت گرفته در تمام شاخصه ها در استان آذربایجان شرقی جزو رتبه های برتر قرار دارد؛ گفت: در سال ۹۶ در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در جریان ۸ ماه گذشته ۱۵۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای رونق کسب و کار و اقتصاد مقاومتی در شهرستان پرداخت شده است.

فرج الهی از شهرستان بناب به عنوان قطب صادرات در استان نام برد و تأکید کرد: در ۸ ماه گذشته بالغ بر ۳۵ هزار تن صادرات از این شهرستان صورت گرفته است و گمرک بناب علاوه بر بناب به سایر شهرستان ها نیز خدمات ارائه می دهد.

وی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج بر ترویج فرهنگ و تفکر بسیج در جامعه تأکید کرد و از ادارات شهرستان خواست در طول ایام برگزاری برنامه های هفته بسیج نهایت همکاری را با سپاه ناحیه بناب بعمل آورند.

فرماندار بناب در خاتمه حکم انتصاب نادر داوودی را به عنوان شهردار بناب قرائت کرد و گفت: در کنار انتظارات شهرداری از مردم، مردم نیز انتظار دارند با دلسوزی و پاک دستی در راستای توسعه و پیشرفت بناب قدم بردارند.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ، ۰۹:۰۸:۳۱

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت