امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان شرقی: نبود گاز و عدم توانایی خطوط انتقالی شبکه برق دلیل عدم احداث فازهای ۳ و ۴ نیروگاه سهند بناب


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه هنوز در بحث بازاریابی بین المللی مشکل داریم؛ گفت: مجلس می تواند در بحث روابط بین المللی ورود پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، رضا حسینی در نشست بررسی مسائل و مشکلات مالیاتی اصناف و واحدهای تولیدی شهرستان بناب در جمع مسئولان این شهرستان با اشاره به اینکه هم اکنون نمی‌توانیم بعض از تولیدات داخلی را به خارج از کشور صادر کنیم؛ اظهار داشت: انتظارات از برجام زیاد است ولی بخش از برجام تحقق یافته است و آمریکا همچنان قلدرمآبانه برخورد می‌کند.

وی سپس احداث و تکمیل فازهای ۳ و ۴ نیروگاه سهند بناب را تا حدود زیادی منتفی دانست و تصریح کرد: احداث ۳ هزار و ۶۰۰ مگاوات برق در استان را به ثبت رسانده بودیم و با توجه به آماده بودن زیرساخت‌های لازم قرار بود فازهای ۳ و ۴ نیروگاه سهند بناب نیز آغاز شود که وزارت نیرو اعلام کرد خطوط انتقال شبکه برق بناب این توانایی را ندارند که برق را به سایر استان‌ها انتقال دهند.

این مدیر ارشد استانی افزود: از طرف دیگر وزارت نفت نیز اعلام کرد در شرایط فعلی امکان تخصیص گاز در استان‌های آذربایجان شرقی و غربی مقدور نیست.

حسینی با اشاره به آمادگی امور اقتصادی و دارایی استان برای اجرای پروژه‌های پتروشیمی و طرح‌های گلخانه‌ای در این شهرستان گفت: باید در اجرای پروژه‌ها به موضوعات اقتصادی و با صرفه‌بودن و میزان اشتغال‌زایی آن نیز توجه کرده باشیم.

وی از مسئولان و سرمایه گذاران شهرستان بناب خواست با برنامه‌ریزی و برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در این شهرستان زمینه ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را به این شهرستان فراهم و مهیا سازند، زیرا شهرستان بناب این ظرفیت را دارد که تولیدات خود را به خارج از کشور صادر کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در ادامه سخنان خود از راه‌اندازی فضای کسب و کار در امور اقتصادی استان خبر داد و افزود: سامانه شکایتی در این مجموعه راه‌اندازی کرده‌ایم که ظرف ۷ روز به تمام شکایت‌ها رسیدگی و پاسخ داده می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های موفق و پیشرو در زمینه سرمایه‌گذاری است؛ اذعان کرد: هر موقع شرایط بین المللی خوب شده سرمایه‌گذار خارجی نیز در استان افزایش یافته و برای اینکه بتوانیم سرمایه‌گذار خارجی در استان جذب کنیم، حتماً باید پروژه‌های خود را نیز آماده کنیم.

وی تأکید کرد: آذربایجان‌شرقی جزو استان‌هایی است که در جذب سرمایه‌گذار خارجی نیز موفق عمل کرده است.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست، تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی و همچنین مسئولان اتحادیه های صنفی مسائل و مشکلات خود را در خصوص مالیات بیان کردند.

مدیران واحدهای تولیدی و صادراتی شهرستان با انتقاد از عدم همکاری و تعامل مناسب ممیزان و کمک ممیزان مالیاتی، بر برگزاری کلاس های آموزشی برای کارکنان امور مالیاتی تأکید کردند.

 


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ، ۰۹:۰۹:۱۴

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت