امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

سرپرست فرمانداری بناب :شهرستان بناب رتبه نخست اشتغال‌زایی آذربایجان شرقی را کسب کرد


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، امین رفیعی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان بناب، با بیان اینکه بی کاری و اشتغال یکی از دغدغه های جامعه و کشور است اظهار کرد: متاسفانه بر اساس میانگین کشوری در هر خانواده یک یا دو بی کار وجود دارد.

سرپرست فرمانداری بناب با اشاره به فعال بودن عرصه صنعت و اقتصاد در شهرستان بناب، گفت: بخش خصوصی در شهرستان بناب واقعا فعال است و در بحث اشتغال زایی در شهرستان بناب، این بخش وارد عمل شده است.

وی با اشاره به شرایط اعتبارات استانی، افزود: برخی اعتبارات استان به صورت شناور است، یعنی هر شهرستانی که فعال باشد این اعتبار را جذب خواهد کرد.

رفیعی اسکوئی با تاکید بر اینکه تمامی ادارات باید همکاری کرده و در تشکیل واحدهای صنعتی و تجاری مانع ایجاد نکنند، اذعان داشت: باید با همکاری ادارات بتوانیم اعتبارات را جذب و کمک ها را بیشتر کنیم.

وی با انتقاد از برخی ادارات دخیل در ثبت واحدهای تولیدی و صنعتی، افزود: برخی ادارات با دیدن استقبال از طرح ها موانع ایجاد می کنند که معلوم نیست هدفشان از این موانع چیست که از ادارات انتظار داریم با استفاده از تبصره ها و فعالیت چندبرابر از موانع جلوگیری کنند.

سرپرست فرمانداری بناب، تصریح کرد: شهرستان بناب اکنون در راستای اشتغال زایی در استان آذربایجان شرقی رتبه اول را دارد که این آمار بر عهده ما نبوده و از طریق سامانه های استانی و کشوری ثبت و اثبات می شود.

وی با اشاره به تسهیلات ارائه شده در شهرستان بناب، گفت: تعاونی فرش بافان ۹ میلیارد، کمیته امداد ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون و صندوق کارآفرین امید ۱میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و چند نوع تسهیلات از سایر بخش ها جذب و تحویل درخواست کنندگان شده است.

رفیعی همچنین با اشاره به ثبت درخواست و رسیدگی های سایت بهین یاب، افزود: در بخش صنعت در سایت بهین یاب ۵۶ مورد درخواست ثبت شده که ۳۲ مورد بررسی و ۴ مورد پرداخت شده است.

سرپرست فرمانداری بناب ادامه داد: مشاغل خانگی شهرستان اعتبار ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان دارد که سقف اعتبار به هر فرد ۲۰ میلیون تومان است.

وی افزود: ۲۰ درصد اعتبارات اشتغال زایی سال ۹۵ در استان توسط شهرستان بناب جذب شده است.

سرپرست فرمانداری بناب در خاتمه ضمن گلایه مندی از عدم همکاری برخی از بانک ها در پرداخت تسهیلات، خاطرنشان کرد: برخی از بانک ها علاوه بر اینکه در پرداخت تسهیلات کم کاری می کنند که عدم حضور نمایندگان بانک ها در جلسه کارگروه رسیدگی به مشکلات کار و رفاه اجتماعی جزوی از همین کم کاری ها است.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ، ۰۸:۰۹:۵۲

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت