امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

معدوم سازی ۷۷۷ هزار قطعه مرغ به‌خاطر شیوع آنفولانزای مرغی در شهرستان بناب/ خسارت ۹٫۶ میلیار تومانی آنفولانزای مرغی


سرپرست فرمانداری بناب از معدوم سازی ۷۷۷ هزار قطعه مرغ به‌خاطر شیوع آنفولانزای مرغی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، امین رفیعی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بناب اظهار داشت: در جریان زلزله اخیر که در غرب کشور اتفاق افتاد ۵۳ واحد ساختمانی نیز در سطح شهرستان بناب خسارات جزئی دیدند که به دنبال دریافت کمک‌های دولتی برای بازسازی این واحدها هستیم.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم و آمادگی دستگاه‌های مختلف شهرستان برای کمک به هموطنان زلزله زده، بر آمادگی مردم و مسوولان جهت حفظ آمادگی خود در برابر زلزله‌های احتمالی تأکید کرد.

رفیعی با بیان اینکه امسال بالغ بر ۸۷ میلیارد تومان سرجمع خسارات وارده به کشاورزان منطقه از بابت سرمازدگی و خشکسالی برآورد شده است، افزود: از این میزان خسارت وارده تاکنون بیمه محصولات کشاورزی نسبت به پرداخت ۲ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان خسارت اقدام کرده است و این مبلغ در قبال میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی شهرستان مبلغ ناچیزی است.

سرپرست فرمانداری بناب تصریح کرد: این تعلل در پرداخت خسارات بیمه‌شدگان باعث می‌شود که کشاورزان رغبتی به بیمه محصولات کشاورزی خود نداشته باشند.

رفیعی سپس خاطرنشان کرد: امسال در اثر شیوع بیماری آنفولانزای مرغی در منطقه ۳۱ واحد مرغداری نیز صدمه دیدند که در این جریان ۷۷۷ هزار قطعه مرغ معدوم سازی شدند.

به گفته وی، از ۳۱ واحد مرغداری خسارت دیده ۱۳ واحد آن به صورت غیرمجاز فعالیت داشتند و تنها ۱۸ واحد مرغداری شهرستان دارای پروانه و بیمه هستند.

نماینده عالی موقت دولت در شهرستان بناب ادامه داد: متأسفانه عمده مرکز شیوع این بیماری نیز از طریق مرغداری‌های غیررسمی بوده است.

رفیعی اذعان کرد: میزان خسارات وارده از ناحیه شیوع آنفولانزای مرغی در شهرستان بناب بالغ بر ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است.

وی تصریح کرد: چون آثار این بیماری به احتمال زیاد برای سال آینده نیز در منطقه باقی می‌ماند، از این رو ضروری است تمام دستگاه‌ها همچنان آمادگی لازم را برای پیشگیری از این بیماری داشته باشند.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ، ۱۱:۰۹:۲۲

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت