امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

سرپرست فرمانداری بناب : افتتاح ۱۰ طرح صنعتی در شهرستان بناب همزمان با دهه فجر


فرماندار بناب با بیان اینکه ۸۰ درصد اهداف سند تدبیر و توسعه‌ شهرستان بناب محقق شده است، گفت: در دهه فجر امسال ۱۰ طرح این سند با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، جلسه تسهیل و رفع موانع تولید، بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و کشاورزی شهرستان بناب به ویژه مشکلات تسهیلات طرح رونق اقتصادی با حضور نماینده بناب، مسئولان ارشد استان و شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری بناب برگزار شد.

سرپرست فرماندری بناب در ابتدای این جلسه با بیان اینکه شهرستان بناب یکی از شهرهای صنعتی و اقتصادی استان محسوب می شود، گفت: اخیراً در انتخاب ۳۰ واحد نمونه تولیدی استان ۵ واحد تولیدی از شهرستان بناب جزو آن ها بودند و حتی یک واحد تولیدی بناب به عنوان واحد تولید کننده نمونه ملی انتخاب شده است که این آمار و ارقام نشان دهنده ظرفیت اقتصادی و صنعتی این شهرستان است.

امین رفعیی ۲ حوزه گردشگری و کشاورزی را در کنار حوزه صنعت از نقاط قوت این شهرستان معرفی کرد و گفت: حوزه گردشگری رشد خوبی را در این شهرستان داشته و اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است و با حمایت مسئولان می توان از ظرفیت های بیشتر این حوزه استفاده کرد.

وی در ادامه افزود: در حوزه کشاورزی بخصوص در صرفه جوی منابع آبی اقداماتی خوبی مانند گسترش آبیاری مدرن به وسعت ۲ هزار هکتار، کانال کشی انقال اب به طول ۲۰۰ کیلومتر، شناسایی و مسدود کردن چاه های آبیاری غیر مجاز و کاهش سطح کشت پیاز از جمله این اقدامت هستند که در نتیجه شاهد کاهش مصرف آب و بهبود کیفیت کشاورزی در بناب هستیم.

فرماندار بناب با بیان اینکه ۸۰ درصد اهداف سند تدبیر و توسعه‌ شهرستان بناب انجام شده است، گفت: در دهه فجر امسال ۱۰ طرح این سند با اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد تومان و اشتغال زایی برای ۴۳۳ نفر افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

مقام عالی دولت در شهرستان ضمن گلایه شدید از نحوه پرداخت تسهیلات از طریق سامانه بهین یاب اذعان کرد: تا کنون ۱۳۵ واحد تولیدی از شهرستان بناب در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد درخواست  ۵۶ واحد صنعتی بررسی و شعبات بانک های مختلف معرفی شده اند که متأسفانه تنها ۷ مورد پرداختی اعلام شده است و در بخش کشاورزی از از ۷۶ واحد کشاورزی معرفی شده به بانک ها تنها یک مورد پرداختی انجام شده است.

رفعیی میزان سهم اعتبار برای مشاغل روستائی را یک ونیم میلیون دلار اعلام کرد و گفت: یکی از بزرگترین مشکلات در پرداخت تسهیلات برای روستائیان درخواست سند شهری برای کارهای ضمانتی از سوی بانک ها است که این امر موجب کندی در روند اعطای تسهیلات به روستاهیان شده است.

وی در پایان یکی از مشکلات صنعتی شهرستان بناب را نبود زمین در شهرک صنعتی بناب عنوان کرد و گفت: این موضوع بارها در جلسات استانی مطرح شده است که شهرستان بناب به علت تمایل سرمایه گذاری در بخش صنعت از نظر فضا با مشکل مواجه است و سرمایه گذاران خود شهرستان علی رقم میل باطلی مجبورند در سایر شهرهای همجوار سرمایه گذاری کنند.

در ادامه این جلسه رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی طرح گسترش شهرک  صنعتی بناب را یکی از اهداف مسئولان استان اعلام کرد و گفت: در شهرک صنعتی بناب زمین کافی برای ساخت واحد جدید وجود ندارد اما با سازمان های مختلف از جمله جهاد کشاورزی و منابع طبعیی برای دریافت زمین بیشتر در حال رایزنی هستیم.

حسین نجاتی در ادامه فرسودگی ناوگان حمل و نقل کشوری را یکی از معضلات جدی برای دولت و تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: امروز تولید کنندگان و صادرکنندگان استان و حتی کل کشور از این موضوع زجر می کشند و دولت بخصوص سازمان رهداری کشور می بایست برای نوسازی ناوگان حمل و نقل اقدامات جدی تری را انجام دهند.

وی در پایان برخی مشکلات تولیدکنندگان را مربوط به قوانین ملی  و کشوری دانست و گفت: رفع برخی مشکلات ادارای تولید کنندگان و صادرکنندگان خارج از حیطه اختیارات مسئولان استانی است و از این بابت از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم مشکلات ملی و کشوری را پیگیری کنند.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۶ ، ۰۹:۱۰:۴۶

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت