امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

هاشم زاده: تخصیص ۴۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی صنایع در استان/ نیرومند: شهرک صنعتی شورگل بناب ۳۷ هکتار توسعه می یابد


با حضور مسئولان استانی جلسه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان بناب به جهت بررسی مشکلات واحدهای تولیدی این شهرستان در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، حمید هاشم زاده در جلسه تسهیل و رفع موانع تولید، بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و کشاورزی در شهرستان بناب با بیان اینکه امروز موضوع اشتغال و بیکاری اصلی ترین بحث کشور است، گفت: مسئولان شهرستان ها واستان ها در اجرای قوانین کشوری اختیارات دارند و در بحث کلی قوانین ملی اختیارات مربوط به مقامات کشوری و ملی است و از این رو باید نگرش اصلی برای تحول اشتغال از سوی مقامات نظام انجام بگیرد.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان‌شرقی مقدار اعتبار اختصاص یافته از سوی دولت برای تولید و اشتغال ملی را ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این مقدار اعتبار هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سهم استان آذربایجان شرقی است.

هاشم زاده از تخصیص اعتبار دولت برای نوسازی صنایع در سراسر کشور خبر داد و گفت: برای استان این اعتبار ۴۴۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و صنایع استان برای نوسازی ماشین آلات خود می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

وی بحث اشتغال فراگیر را یکی از برنامه های مهم دولت عنوان کرد و گفت: دولت در بحث اشتغال فراگیر طرح های توجیه پذیر اقتصادی را حمایت می کند و در این راستا هشت هزار و ۷۳۰ میلیون ریال اعتبار برای استان آذربایجان شرقی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری آذربایجان‌شرقی در پایان با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور فرسوده شده است، اظهار داشت: استانداری برای این موضوع پیگیری های زیادی را را با مقامات کشوری انجام داده است و همان طور که قبلا گفتم این طرح نیاز به بازنگری در قوانین ملی دارد و مسئولان کشوری برای تغییر شکل و شمایل و نوسازی حمل ونقل جاده ای می بایست توجه ویژه تری داشته باشد.

در این جلسه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان نیز با بیان اینکه گسترش شهرک صنعتی بناب ضروری است، گفت: در شهرک صنعتی بناب زمین وجود ندارد و متقاضی برای ایجاد واحد تولیدی در این شهرک بسیار زیاد است و مسئولان باید در این راستا بیشتر همت کنند و موانع موجود را از میان بردارند.

مرتضی نیرومند با بیان اینکه طرح گسترش ۳۷ هکتاری شهرک صنعتی شورگل بناب در دستوکار این شرکت قرار گرفته است، گفت: کارهای استانی این طرح صورت گرفته اما برخی مشکلات ثبتی موجود در خود شهرستان بناب مانع عملیاتی شدن این طرح شده است.

 


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۹۶ ، ۰۹:۱۰:۱۹

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت