امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

رئیس شورای اسلامی شهر بناب: بهره‌ گیری از ظرفیت خانه‌های تاریخی بناب در جذب گردشگر


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، عباس ممقانی در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری بناب با تاکید بر اینکه تبریز ۲۰۱۸ فرصتی برای تمامی شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی است، اظهار کرد: باید فرصت را غنیمت شمرده و از این امکان برای معرفی هرچه بهتر استان و شهرستان استفاده کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بناب با اشاره به وجود خانه‌هایی دارای اهمیت ویژه تاریخی در شهرستان بناب، گفت: تعدادی خانه‌ در این شهرستان وجود دارند که دارای بافت ویژه و تاریخی هستند، ولی توسط میراث فرهنگی تملک نشده‌اند که نیاز است مسئولان اداره میراث فرهنگی شهرستان و استان ملاحظاتی در این باره داشته باشند.

ممقانی گفت: پیشنهاد می‌کنیم میراث فرهنگی شهرستان بناب با صاحبان این خانه‌ها همکاری کرده و در جهت بازدید گردشگران از این خانه‌ها نیز اقدام کنند.

وی افزود: از تورکیش‌ایر تقاضا کرده‌ایم حتما از نام کباب بناب در تیزر تبلیغاتی خود استفاده کنند.

ممقانی “بناب شهر دوچرخه ایران” را فرصتی غنی شمرد و تصریح کرد: همایش بناب شهر دوچرخه ایران خود یک پتانسیل برای معرفی قدمت تاریخی و شهرت این شهرستان در دوچرخه سواری است.

وی با اشاره به تشکیل گروهی از جوانان در راستای فرهنگ‌سازی و شهرت‌دهی نام بناب ۲۰۱۸ در شهرستان بناب، گفت: این گروه توسط جوانان به صورت خودجوش تشکیل یافته که می‌توانیم بر کمک این جوانان بسیار حساب کرده و از آنها نیز در این راستا کمک بگیریم.

این گزارش می‌افزاید، نادر داودی شهردار بناب نیز در این جلسه با بیان اینکه باید برای صوفی چای و قوبی چای بناب اعتبارات ویژه صورت بگیرد، اظهار کرد: این رودخانه‌ها که از درون شهر بناب عبور می‌کنند با اختصاص اندکی بودجه به بهترین شکل ممکن تبدیل به یک پتانسیل گردشگری به این شهر خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری تور رایگان درون شهرستان در بناب، تصریح کرد: تورهای گردشگری به همکاری شهرداری و میراث فرهنگی بناب در ایام مناسبتی تابستان سال جاری با استقبال بی‌نظیر مردم برگزار شد.

داودی در پایان از امضای تفاهم‌نامه خواهر خواندگی با یکی از شهرهای کشور هم‌جوار خبر داد و گفت: یکی از شهرهای کشور همجوار که آن شهر نیز با کبابش معروف است عقد خواهر خواندگی خوانده و در جشنواره‌های بعدی کباب بناب با این شهر همکاری خواهیم داشت.

 

 


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۶ ، ۰۹:۱۰:۱۲

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت