امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب مطرح شد: نواقص میدان دواب تکمیل شود/ راه اندازی کمپین کنترل چاقی


سرپرست فرمانداری بناب با بیان اینکه نواقص های میدان دواب تکمیل شود، گفت: پرداختن به مباحث سلامت و امنیت غذایی جامعه بسیار مهم و ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، امین رفیعی عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بناب با انتقاد از عدم حضور به موقع مسئولان شبکه بهداشت و درمان به عنوان دبیر این کارگروه در جلسه تصریح کرد: اگر برای اعضای حاضر در جلسه اهانت تلقی نمی شد، بخاطر عدم حضور مسئولان شبکه بهداشت و درمان در زمان جلسه آن را تعطیل می کردم.

وی افزود: همه مسئولان و خصوصاً متولیان امر بایستی در جهت فراهم نمودن بستر و زمینه سلامت و امنیت غذایی خانواده ها بیش از پیش تلاش نمایند.

نماینده عالی موقت شهرستان بناب ضمن تأکید بر ضرورت ایجاد وحدت و همدلی بین تمام مسئولان شهرستان اظهار کرد: بایستی تدابیری اندیشیده شود که نظارت دقیق و مستمر بر کلیه مسائل بهداشتی و غذایی از طریق شبکه بهداشت و درمان و دیگر اعضای کارگروه سلامت صورت پذیرد و از انداختن مشکلات و نارسایی ها بر گردن همدیگر پرهیز نمایند.

رفیعی سپس با انتقاد از کم کاری و تعلل در تکمیل نیازهای بهداشتی میدان دواب بیان کرد: مسئولان شبکه بهداشت ظرف یک هفته آینده ضمن بررسی مجدد وضعیت میدان دواب در صورت عدم رفع نواقصات موجود نسبت به تعطیلی آن میدان اقدام نمایند.

وی همچنین به بحث تکراری جلوگیری از آبیاری مزارع و صیفی جات در حاشیه شهر با آب فاضلاب را که همواره موضوع بحث چند سال اخیر کارگروه سلامت شهرستان بوده است، اشاره کرد و از مسئولان خواست تا قبل از کاشت هرگونه محصول در این اراضی که جزو اراضی منابع طبیعی است، مانع از کشت صیفی جات و سایر محصولات کشاورزی در این قسمت از شهرستان شوند.

۷۶ درصد جمعیت اضافه وزن دارند

این گزارش حاکی است، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان و رئیس مرکز بهداشت بناب نیز در این نشست با اشاره به موضوع راه اندازی کمپین پیشگیری و کنترل چاقی با تغذیه سالم گفت: بر اساس آمارهای موجود ۷۶ درصد جمعیت اضافه وزن دارند که ۴۰ درصد آن ها چاق هستند.

میرجلال حسینی تصریح کرد: بر اساس آمارهای موجود نیز سومین علت مرگ و میر در کشور ناشی از چاقی و اضافه وزن است.

وی افزود: برای جلوگیری از مبتلا شدن افراد به بیماری چاقی و اضافه وزن کلاس های مختلف آموزشی تشکیل و موارد لازم به مردم اصلاع رسانی می شود.

بر اساس این گزارش، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بناب نیز با قرائت مصوبات صورتجلسه قبلی این کارگروه ضمن تقدیر و تشکر از اجرای برخی مصوبات نشست قبلی کارگروه از عدم تحقق برخی از این مصوبات انتقاد کرد.

هوشنگ شریفی خاطرنشان کرد: متأسفانه در برخی فروشگاه های فروش لوازم پزشکی نسبت به توزیع انواع داروهای روان گردان و غیرمجاز و داروهای دارای مخدر مبادرت می کنند و بصورت غیرقانونی اقدام به عرضه اینگونه داروهای غیرمجاز می کنند که امیدواریم مسئولان امر برخورد لازم با این قبیل فروشندگان را بعمل آورند.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۸ دی ۱۳۹۶ ، ۰۹:۱۰:۵۳

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت