امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

انتقاد سرپرست فرمانداری بناب از حذف ساعت پرورشی در مدارس


سرپرست فرمانداری بناب با انتقاد از حذف ساعت پرورشی در مدارس گفت: بی توجهی به پرورش و امور تربیتی دانش آموزان جبران ناپذیر است.

امین رفیعی در جلسه شورای آموزش و پرورش بناب افزود : متاسفانه مقوله تربیت و انتقال مفاهیم ارزشی و اسلامی و اجتماعی به دانش آموزان در آموزش و پرورش مغفول مانده است که نتیجه آن ایجاد گسست فرهنگی بین نسلها است

وی ضعف مدیریتی و کمبود اعتبارات پرورشی را عمده ترین دلیل بی توجهی به امور تربیتی و پرورشی اعلام کرد و گفت: در طی چهل سال گذشته که از عمر جمهوری اسلامی می گذرد انواع تشکیلات تربیتی در مرحله آزمون و خطا قرار گرفته اند که هیچ گونه نتیجه مطلوبی عاید نشده است و برای پیاده کردن اهداف نیز بودجه و ابزار  کافی در اختیار مدیران قرا نگرفته است

سرپرست فرمانداری بناب افزود : کلیه نظام های آموزشی برنامه هایی را برای انتقال مبانی ارزشی و اعتقادی به دانش آموزان ارائه می دهند ولی آموزش و پرورش کشور به یک جمع بندی اساسی در این خصوص نرسیده است.

رفیعی با اشاره به اینکه موضوعاتی که به نسل های بعدی انتقال می یابد باید مشخص و آسیب شناسی شود گفت: عدم هماهنگی و همکاری دستگاههای متولی  در انتقال موضوعات به نسل جدید نیز باعث می شود دوگانگی فرهنگی در جامعه بوجود آید.

سرپرست فرمانداری بناب افزود: اکنون در خصوص موضوعات فرهنگی در سطح کشور به صورت جزیره ای عمل می شود و ممکن است یک موضوع فرهنگی در یک شهر به عنوان ارزش تلقی شود و در شهر دیگر بعنوان ضد ارزش که این امر کار متولیان فرهنگی را دچار مشکل می کند.

نحوه انتقال تجربیات و ارزش های فرهنگی و اجتماعی به نسل های جوان و تعیین شرح وظایف دستگاهها نیز از مشکلات دیگری است که جامعه به آن دچار شده است.

وی افزود: عوامل مذکور دست به دست هم دادند و در کنار مشکلات مدیریتی و مالی باعث شده است فردی که به عنوان خروجی سیستم آموزش و پرورش وارد جامعه می شود نتواند وظایف اجتماعی خود را انجام دهد و در ارتباطات فردی و اجتماعی دچار مشکل شود.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ، ۱۲:۱۱:۳۳

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت