امام علی علیه السلام می فرمایند : تندخویی دیوانگی است؛ چرا که تندخو پشیمان می شود و اگر پشیمان نشود دیوانگی او پابرجاست.

یا ثارالله

هشدار سرپرست فرمانداری بناب: وام های اشتغالزایی را اگر درست هزینه نشود عودت می دهیم.


سرپرست فرمانداری بناب با تاکید بر نظارت لازم برای بکار گیری وام های اشتغالزایی در طرح های مصوب گفت:در هر مرحله ای مشخص شود گیرندگان وام مبالغ دریافتی را در جای دیگری بغیر از طرح هزینه کرده اند،وام ها را باز پس خواهیم گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بناب، امین رفیعی در جلسه کارگروه اشتغال بناب افزود: برای اشتغالزایی در این شهرستان مبلغ ۵۷ میلیارد ریال وام در قالب طرح های پشتیبان و وام روستایی اختصاص یافته که تاکنون ۲۵۳ طرح به مبلغ ۴۹ میلیارد ریال در کمیته اشتغال بتصویب رسیده است.

وی سود بانکی تسهیلات پشتیبان را ۴ درصد و وام روستایی را ۸ درصد اعلام کرد و افزود:۱۵ طرح نیز در قالب وام های فرا گیر در این شهرستان مصوب گردیده که میزان سود آنها ۱۶ درصد می باشد که برش شهرستانی  این وام ها تاکنون مشخص نشده است.

سرپرست فرمانداری بناب از عدم همکاری برخی از ادارات در خصوص ثبت نام اشتغال در سامانه رصد انتقاد کرد و گفت:برخی از ادارات در این زمینه به تعهدات خود عمل نمی کنند.

رفیعی افزود:از ۳۲۰۰ نفر تعهد اشتغال شهرستان تاکنون ۲۵۰۰ نفر صاحب شغل جدید شده اند.

وی با ابراز گلایه از اینکه بخش خصوصی مبالغ هنگفتی از متقاضیان تسهیلات دریافت می کنند تا طرح ارائه دهندگفت:بسیاری از این طرح ها بعلت عدم کارشناسی موفق به دریافت وام نمی شوند لذا ادارات ذیربط موظف به ارائه همکاری با متقاضیان جهت ارائه طرح می باشند.

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی بناب نیز از بیکار شدن ۳۸۱ نفر در ۱۱ ماه اول امسال و تشکیل پرونده بیکاری خبر داد و گفت:از این تعداد ۲۶ نفر مجدداًصاحب کار شده و پرونده ۱۰۰ نفر نیز به شهرستانهای خود ارجاء گردیده است.

صمد اخلاصی افزود بررسی های بعمل آمده نشان می دهد یک سوم فرصت های شغلی شهرستان بناب توسط شهروندان دیگر شهر ها تامین می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح کارورزی گفت:تاکنون ۳۵۹ نفر در این طرح ثبت نام کرده اند در حالی که سهم شهرستان فقط ۱۶۵ نفر می باشد

رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی بناب افزود:۱۹ واحد در این طرح ثبت نام کرده اند.


چاپ اين مطلب چاپ اين مطلب
نوشته شده در تاریخ ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ ، ۰۸:۱۲:۵۵

نظرات خوانندگان

شعار سال

اقتصاد مقاومتی

پیوندهای مفید

خدمات الکترونیک

اوقات شرعی

فرمانداری

فرمانداری ۰۴۱-۳۷۷۳۰۹۶۱-۳

روابط عمومی داخلی ۵۵۳۰

تلفن دریافت پیامک 09146451434

بخشداری مرکزی بناب

بخشدار مرکزی 041-37735033

شرکت تعاونی دهیاران 041-37740900

info@bonab.ir

سخنی از بهشت